Törökszentmiklósi FC - Kisújszállás 1-0

Írta  Szecsei József

TFC: Hagyó –Rab J(Rézműves), Gusztafik, Medgyessy, Tóth N.- Fehér, Gergely, FEKETE,- Szedlák(Váradi), HORVÁTH, SZECSEI P(Hack M).

2012/13 –as tavaszi szezont is immár „szokásosan” Kisújszállás ellen kezdtük. Most is megtörtünk egy rossz hagyományt, hiszen eddig nem tudtuk idehaza legyőzni a Kisújiakat, ami most sikerült. A meccs napjáig kérdéses volt, hogy melyik pályán tudunk játszani, hiszen minkét pálya még pár napja igen válságos állapotban volt,  e a javuló időjárásnak köszönhetően az ifi a „B” mi pedig az „A” pályán meccsezhettünk. Kezdetben a csapatok méregették egymást tavaszi első mérkőzéshez hűen, de jó negyedóra után mindkét csapat bátrabb lett és akadtak helyzetek mindkét oldalon. Előbb Horváth veszélyeztetett fejjel, a másik oldalon Benedek okozott riadalmat a bizonytalankodó hazai védők között. A kisúji csapat több szöglettel veszélyeztetett, míg a miklósiak gyors megindulásból okoztak gondot a vendégeknek. Egy ilyen akció során Szecsei Peti cselezett ki több védőt a baloldalon, majd beadására Horváth érkezett és egy átvétel után a kapu bal oldalába lőtt. 1-0 Második félidőben a kisúji csapat jobban kinyílt az eredményesség érdekében, de így viszont a hazaiak kontrái mind veszélyesek voltak. Előbb Horváth Sanyi lőhetett volna újabb gólt, de közelről a felső lécre bombázott majd Váradi lőtt centikkel a jobb kapufa mellé. Túloldalon Német találta el gyengén a labdát kecsegtető helyzetben, majd újabb gyors bal oldali hazai akció végén Szecsei begurítását Horváth közelről mellépörgette. Így a 90 perc végéig nyílt maradt a mérkőzés, ami már nem változott így megvan az első tavasz győzelmünk.