Labdarúgó utánpótlás kupa

Írta  Tarjányi Csaba

Az idén második alkalommal került megrendezésre a Székács Elemér Szakközépiskola tornacsarnokában a Törökszentmiklósi Football Club által szervezett Miklós Kupa utánpótlástorna. A szervezők a 100 éves törökszentmiklósi sport egyik eseményeként hirdették meg ezt a kupát. Az U 19-es tornára a hazai csapattal együtt 8 csapat nevezett. Őket két négyes csoportba sorsolták. A résztvevők között négy olyan alakulat is volt, akik az NB-s kiemelt bajnokságban bontogatják szárnyikat (Tápiószecső FC, Szolnoki Máv, NKSE Jászberény, Hajdúszoboszlói SE). Az „A” jelű négyesbe nyert besorolást a Törökszentmiklósi FC, a Szarvasi FC, a Kunhegyesi ESE és a Tápiószecső FC. A „B”-be került a Szolnoki Máv, az NKSE Jászberény, a Hajdúszoboszlói SE és a Karcagi SE. A csoportokon belül körmérkőzéses rendszerben indultak a küzdelmek. A csoportokból az utolsók a 7.-8. helyért mérkőzhetek, míg az első három tovább jutott. Ezek a csapatok a csoportmérkőzések során lejátszott egymás elleni eredményeiket vitték tovább, és a másik csoport három csapatával játszottak. Ezek után alakult ki a részvevő együttesek közti végső sorrend. A Miklós Kupát magabiztos játékkal a Hajdúszoboszló legénysége nyerte, második lett Karcag, míg a dobogó harmadik fokára Szolnok állhatott. A miklósi fiúk az igen erős mezőnyben az ötödik helyen végeztek.

Különdíjak:

Legjobb mezőnyjátékos: Székely Dávid (Karcag)

Gólkirály: Kovács Martin (Hajdúszoboszló)

Legjobb kapus: Zsóri Zsolt (Tápiószecső)

Legjobb hazai játékos: Suki Károly

Ezzel a nívós tornával igazán méltó emléket állítottak Törökszentmiklós 100 éves sportjának a szervezők.