MOL Magyar Kupa: Elkészült az 1. forduló párosítása

Hirdetés


A sorozat első körében az NB III-as és alacsonyabb osztályú egyesületek lépnek pályára.

A kupasorozat új kiírásában némileg változik a lebonyolítás rendje az előző évihez képest. A sorozatot 160 csapat kezdi meg, a 12 NB I-es és 20 NB II-es klub mellett az összes olyan NB III-as sportszervezet is, amely nem indít csapatot az élvonalban vagy a másodosztályban. A három legmagasabb osztály 81 csapata mellett a megyei osztályokból 79 együttes vesz részt a sorozatban, méghozzá azok, amelyek a 2020/2021-es Megyei Kupában a legjobban szerepeltek (megyénként 2-6 csapat).

A MOL Magyar Kupa első és második fordulójában az OTP Bank Liga és a Merkantil Bank Liga együttesei még nem vesznek részt, így az első körben 128 csapat lesz érdekelt, a másodikban pedig 64.

Az 1. és a 2. forduló sorsolása előtt a résztvevő csapatokat az MLSZ Versenybizottsága a földrajzi elhelyezkedésük alapján négy darab csoportba sorolta be (Észak-Kelet, Dél-Kelet, Észak-Nyugat, Dél-Nyugat ), és az így kialakított csoportokból sorsolta össze egymással a csapatokat.

A tavaly új arculattal jelentkező sorozat névadó szponzora idén is a MOL, a hazai sportélet egyik legnagyobb támogatója. A továbbjutás a tavalyi kiíráshoz hasonlóan minden fordulóban egy mérkőzésen dől el, a szezon két legjobb csapata 2022 tavaszán az ország legnagyobb stadionjában, a Puskás Arénában méri össze erejét.

Az első fordulóban az alacsonyabb osztályú csapat lesz a pályaválasztó, azonos osztálybeli csapatok közül az elsőként kihúzott együttes játszhat otthon. A további fordulókban is az alacsonyabb osztályú együttes szerepelhet hazai pályán, osztályazonosság esetén a korábbi fordulókban kevesebb hazai mérkőzést otthon játszó csapat lesz a pályaválasztó, azonosság esetén az elsőként kihúzott együttes játszhat otthon.

MOL Magyar Kupa, 1. forduló (augusztus 7-8.):

Törökszentmiklósi FC (NB III) – BKV Előre (NB III) 2021. augusztus 7.

Aqua-General Hajdúszoboszlói SE (NB III) – Balassagyarmati VSE (NB III)
Érsekvadkerti SE (Megyei I.) – Karancslapujtő KSE (Megyei I.)
Austria-J. Vásárosnamény (Megyei I.) – Sényő-Carnifex FC (NB III)
Tüzépker-Derecskei LSE (Megyei I.) – Gyöngyösi AK-Mátra-Beton (Megyei I.)
BTE Felsőzsolca (Megyei I.) – SBTC (NB III)
Energia SC Gyöngyös (Megyei I.) – Tállya KSE (NB III)
DEAC (NB III) – Tiszafüredi VSE (NB III)
Encs VSC (Megyei I.) – Ibrány SE (Megyei I.)
Monostorpályi SE (Megyei I.) – Berkenye SE (Megyei I.)
Rakamazi Spartacus SE (Megyei II.) – Heréd LC (Megyei I.)
Eger SE (NB III) – Putnok FC (NB III)
Nagydobosi LSE (Megyei II.) – Tarpa SC (Megyei I.)
Csenger FC (Megyei I.) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB III)
FC Hatvan (Megyei I.) – Sajóbábonyi VSE (Megyei I.)
Vác FC (NB III) – Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)
Cigánd SE (Megyei I.) – Hidasnémeti VSC Polgári (NB III)
Jánoshalmi FC (Megyei I.) – ESK Kiskundorozsma (Megyei I.)
Szegedi VSE (Megyei I.) – Füzesgyarmati SK (NB III)
Körösladányi MSK (Megyei I.) – FC Dabas (NB III)
Jamina SE Békéscsaba (Megyei I.) – Gyulai Termál FC (Megyei I.)
Kiskőrösi LC (Megyei I.) – Dabas-Gyón FC (NB III)
Fővárosi Vízművek SK (Megyei I.) – Szabadszállási SE (Megyei I.)
Tiszasziget SE (Megyei I.) – BVSC-Zugló (NB III)
Ikarus BSE (Megyei I.) – Hódmezővásárhelyi FC (NB III)
Ráckeve VAFC (Megyei I.) – Kalocsai FC (Megyei I.)
Albertirsai SE (Megyei II.) – Karcagi SE (Megyei I.)
Algyő SK (Megyei I.) – UFC Gyömrő (Megyei I.)
CSO-KI Sport (Megyei I.) – Jászberényi FC (NB III)
Taksony SE (Megyei I.) – Ceglédi VSE (NB III)
Szarvasi FC 1905 (Megyei I.) – ESMTK (NB III)
Monor (NB III) – Rákosmente FC (NB III)
Koroncó KSSZE (Megyei I.) – Szentantalfa NVSE (Megyei I.)
Zsámbéki SK (Megyei I.) – Lipót Pékség SE (Megyei I.)
Tutitextil Körmend VSE (Megyei II.) – Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)
Csornai SE (Megyei I.) –Balatonfüredi FC (NB III)
Jánossomorjai SE (Megyei I.) – VLS Veszprém (NB III)
Csolnoki SZSE (Megyei II.) – SC Sopron (NB III)
Tanakajd TC (Megyei II.) – Balatonalmádi SE (Megyei I.)
Technoroll Teskánd KSE (Megyei I.) – Sárvár FC (Megyei I.)
Mosonszentmiklós SE (Megyei II.) – Perbál SC (Megyei II.)
Móri SE (Megyei I.) – Femat Csesztreg (Megyei I.)
Táplán SE (Megyei I.) – Tatabányai SC (NB III)
Győrújbarát SE (Megyei I.) – Pápai Perutz FC (NB III)
Abda SC-VVFK BAU (Megyei I.) – Tihanyi FC (Megyei I.)
FC Esztergom (Megyei I.) – Zalaszentgróti VFC (Megyei I.)
Haladás VSE – Zanati SE (Megyei I.) – Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak (Megyei I.)
Úrkút SK (Megyei I.) – Komárom VSE (NB III)
PVSK (Megyei I.) – Iváncsa KSE (NB III)
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (NB III) – Kaposvári Rákóczi FC (NB III)
Majosi SE (Megyei I.) – Pécsvárad SE R-Bus (Megyei I.)
Sárosd NKSC (Megyei I.) – Sport36 Komlói Bányász (Megyei I.)
Semjénháza SE (Megyei I.) – Balatoni Vasas SE (Megyei I.)
Budai FC (Megyei II.) – Tordas Fész (Megyei I.)
Kadarkút VSK (Megyei I.) – HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Ercsi Kinizsi SE (Megyei I.) – Villány TC (Megyei I.)
THSE-Szabadkikötő (Megyei I.) – Kelen SC (NB III)
Bátaszék SE (Megyei I.) – Érdi VSE (NB III)
MUN SE (Megyei I.) – Csepel FC (Megyei I.)
Balatonkeresztúr SK (Megyei I.) – Bonyhád VLC (Megyei I.)
Nagyatádi FC (Megyei I.) – Dunaújváros (NB III)
VSK Tököl (Megyei I.) – Szepetnek SE(Megyei I.)
Somogysárd SE (Megyei I.) – FC Nagykanizsa (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III) – Bicskei TC (NB III)

forrás: mlsz.hu

Facebooktwittermail

Start a Conversation

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük